08 maja 2022

Ktosiu tokens inwestycja w długowieczność czlowieka

.Długowieczność po angielsku longjevety

 

Wpływ na długowieczność mają różne czynniki. Głównie są to uwarunkowania genetyczne (odpowiadają w 20-30% za długowieczność[1]), styl życia, a także klimat danego kraju. Przypadkami skrajnej długowieczności są tzw. superstulatkowie, czyli osoby, które przekroczyły 110 lat.

 

Najstarszym człowiekiem świata

była kobieta, która przeżyła 122 lata i 164 dni. Obecnie najstarszym człowiekiem na świecie również jest kobieta, która w styczniu skończy 118 lat. Osoby, które przeżyły więcej niż 110 lat nazywane są superstulatkami.

 

Badania

 

przeprowadzone na grupie osób powyżej 105. roku życia wykazały, że posiadają oni pewne wspólne cechy genetyczne. Dzięki nim ich organizmy znacznie lepiej radzą sobie z odbudową DNA. Eksperci uważają, że analiza takich przypadków przybliża nas do poznania sekretu długowieczności.

 

Zdaniem Paolo Garagnaniego, profesora nadzwyczajnego na Wydziale Medycyny Doświadczalnej, Diagnostycznej i Specjalistycznej Uniwersytetu Bolońskiego, starzenie się jest jednym z czynników wpływających na wzrost ryzyka pojawienia się wielu chorób oraz przewlekłych schorzeń. Dlatego w badaniach Garagnani i jego zespół przyjrzeli się osobom powyżej 105. roku życia, a wyniki porównali z wynikami młodszych osób z tych samych regionów Włoch.

 

A jeśli starzenie się to choroba… i to choroba uleczalna?

 

Czy można żyć dłużej i starzeć się wolniej?

Żyjemy w przekonaniu, że starzenie się jest nieuniknione. Co jednak, jeśli wszystko, co dotychczas wiedzieliśmy o tym procesie, było mylne? Co, jeśli możemy wybrać, jak długo będziemy żyć?

 

Doktor David Sinclair

 

światowy autorytet w dziedzinie genetyki i długowieczności, twierdzi, że starzenie się to choroba, którą można leczyć. Przedstawia badania, które uświadamiają nam, jak możemy spowolnić, a nawet odwrócić ten proces.

 

Jednak nie jedynie naukowe odkrycia przybliżają nas do poznania sekretu długowieczności. Autor udziela nam również praktycznych porad. Okazuje się, że wystarczą małe zmiany w codziennym trybie życia, które pozwolą zachować młodość i zdrowie na dłużej.

Ta książka to drogowskaz pokazujący, jak odzyskać panowanie nad swoim zdrowiem. Raz na zawsze zmieni nasz sposób myślenia o starzeniu się i o tym, co możemy w tej kwestii zrobić.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

 

Niewiem jak wy ale ja chciałbym żyć jak naj dłużej dlatego chętnie wydam nie jednego tokena na rozwój badań doktora sinclira