08 maja 2022

Ktosiu Tokeny na pomoc Ukrainie

 

Wojna rosyjsko-ukraińska – zbrojna agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczęta w lutym 2014 w postaci wojny hybrydowej. Elementami rosyjskiej zbrojnej agresji wobec Ukrainy stały się takie działania jak interwencja militarna na Krymie i jego aneksja, wojna w Donbasie oraz incydent w Cieśninie Kerczeńskiej. Od 2014 jedną z reakcji społeczności międzynarodowej pozostają kolejne pakiety sankcji wobec Rosji.

Od jesieni 2021 rozpoczęła się eskalacja konfliktu. 24 lutego 2022, po wydaniu przez Putina rozkazu do ataku, wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, wystrzeliły rakiety w kierunku kilku ukraińskich miast i wylądowały na południowym wybrzeżu Ukrainy. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny, informując, że Rosja zaatakowała ukraińską infrastrukturę wojskową.

 

 

Inwazja Rosji na Ukrainę, wojna rosyjsko-ukraińska (w Rosji oficjalnie „wojskowa operacja specjalna”[12], ros. специальная военная операция[13]) – inwazja na Ukrainę rozpoczęta 24 lutego 2022 roku przez Federację Rosyjską, stanowiąca eskalację trwającej od 2014 roku wojny. Została poprzedzona rosyjskim żądaniem wykluczenia możliwości dalszego poszerzania NATO i redukcji potencjału militarnego sojuszu w Europie Środkowo-Wschodniej do stanu sprzed 1997 roku.

Rosja zaczęła gromadzić swoje wojska wzdłuż granicy z Ukrainą na przełomie października i listopada 2021. W lutym 2022 przeprowadzone zostały ćwiczenia wojskowe w Białorusi wspólne z siłami zbrojnymi tego kraju, po których wojska rosyjskie nie wróciły już do Rosji.

17 lutego w rejonie frontu z separatystycznymi republikami, Ługańską i Doniecką, zaczęły nasilać się ostrzały, o które Rosja oskarżała Ukraińców. Następnie Rosja wysunęła oskarżenia: pod adresem Ukraińców – o „ludobójstwo”, a pod adresem Zachodu – o „zachęcanie Kijowa do agresji militarnej”. 21 lutego Rosja uznała niepodległość „republik”, które 23 lutego zwróciły się o pomoc w odparciu „agresji”.

24 lutego wojska zgromadzone wzdłuż granic Ukrainy ruszyły do natarcia. Pierwsze dni konfliktu nie przyniosły Rosjanom spektakularnych sukcesów, za to w ogromnym stopniu zjednoczyły Ukraińców w oporze przeciw najeźdźcom, a opinię publiczną większości państw świata, rządy i organizacje międzynarodowe w proteście przeciw inwazji. Wdrożone zostały wobec Rosji znaczące sankcje gospodarcze, natomiast Ukraina otrzymała pomoc, włączając w to zarówno wsparcie humanitarne, jak i wojskowe

 

Żrudło Wikipedia

 

 

Myśle że wszyscy doskonale wiemy jak wygląda wojna na ukrainie ponieważ wystarczy włączyć telewizje muwią o tym co chwile na każdym kanale.

 

 

 

 

Zełenski zalegalizował kryptowaluty

 

Prawo podpisane przez Zełenskiego reguluje status cryptos, ustala również wszelkie zasady na jakich można nimi handlować, przechowywać. Nakłada również określone wymogi na giełdy kryptowalutowe, które działają na terenie Ukrainy.

Rynek kryptowalut w Ukrainie będzie podlegał nadzorowi tej samej instytucji, która nadzoruje rynek kapitałowy (giełdowy). Giełdy kryptowalutowe będą mogły działać w Ukrainie w pełni legalnie, a banki komercyjne mają obowiązek zakładać im rachunki oraz realizować wszelkie przelewy na giełdy i z powrotem na konta prywatne czy firmowe.

Obecnie resort finansów Ukrainy pracuje nad poprawkami do prawa podatkowego oraz kodeksu cywilnego. Poprawki te mają sprawić, że rynek cryptos w Ukrainie będzie działał w pełni sprawnie.

 

Kryptowaluty pomogły ukraińskiej armii

 

Trzeba zwrócić uwagę, że prezydent Zełenski miał poważny powód, by podpisać taką ustawę. W ostatnich tygodniach Ukraina otrzymała równowartość około 100 mln USD w cryptos od ludzi z całego świata, którzy chcieli jej w ten sposób pomóc w jej niezwykle trudnej sytuacji. Nic dziwnego, że władze Ukrainy robią wszystko, by ułatwić dalszy obrót cryptos.

Aleksander Bornjakow, wiceszef resort transformacji cyfrowej Ukrainy poinformował niedawno, że za podarowane kryptowaluty zakupione zostało m.in.:

  • 5,500 kamizelek kuloodpornych,
  • 410 000 zapakowanych posiłków,
  • 3 125 noktowizorów,
  • 500 hełmów,
  • 60 walkie-talkie.

“Krypto-aktywa okazały się bardzo pomocne. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim, którzy zasilili Crypto Fund of Ukraine. Każdy przedmiot, zakupiony dzięki krypto-darom, pomaga teraz w walce naszym dzielnym żołnierzom” – mówił Bornjakow.

 

Ukraina stworzy muzeum wojny w formacie NFT

 

Co ciekawe, Ukraina w dobie konfliktu zbrojnego sięga śmiało nawet po NFT, czyli tokeny niezamienne, jako swego rodzaju narzędzie do walki. Rząd w Kijowie zamierza wyemitować kolekcję NFT, która będzie opowiadała historię wojny rozpoczętej 24 lutego 2022 roku.

Bornjakow tłumaczy, że to będzie kolekcja NFT, która będzie pełnia rolę muzeum wojny rosyjsko-ukraińskiej. „Chcemy o niej opowiedzieć światu w formacie NFT. Każdy token będzie opowiadał o jakimś skrawku tej tragicznej historii, a cała kolekcja będzie się układała w jego wielkie muzeum cyfrowe tej wojny” – tłumaczy wiceminister.

Bornjakow przypomina, że Rosja zaatakowała Ukrainę w przestrzeni cyfrowej znacznie wcześniej, niż w lutym 2022 roku. „Oni od wielu lat bili w nas atakami DDoS, okradali nasze bazy danych. Teraz my chcemy wytoczyć przeciwko nim cyfrowe działa, a może raczej użyć skutecznej dyplomacji cyfrowej, która opowie o tej strasznej napaści całemu światu” – stwierdza przedstawiciel ukraińskiego rządu.

 

Źrudło; https://strefainwestorow.pl/artykuly/bitcoin/20220316/kryptowaluty-zalegalizowane-w-ukrainie-podpisem-prezydenta-wolodymyra

 

 

Putin poważnie chory na raka. Przełom w drugiej połowie sierpnia

 

"Prezydent Rosji Władimir Putin jest poważnie chory na raka" - oświadczył szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanow w wywiadzie dla telewizji Sky News. Według Budanowa w Rosji już dokonuje się przewrót, którego celem jest obalenie Putina.
 

Ukraińska agencja UNIAN podkreśla, że chodziły już wcześniej słuchy o raku tarczycy albo raku jamy brzusznej u Putina. Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew także pisał o jego poważnej chorobie nowotworowe.

 

"Przełom w drugiej połowie sierpnia"

"Przełom nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Do końca roku zostanie zakończona znaczna część aktywnych działań bojowych. W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie" – oznajmił Budanow.

 

Dodał, że nie jest zdziwiony niepowodzeniami sił rosyjskich w tej wojnie. - Wiemy o naszym wrogu wszystko. Znamy jego plany niemal w tej samej chwili, w której powstają – oświadczył szef HUR. - Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To orda ludzi z bronią – ocenił.

 

Żrudło : https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8417807,ukraina-rosja-wojna-wladimir-putin-zdrowie-nowotwor.html

 

Ja jestem pewny że Ukraina wygra tę wojne.. Ale trzeba pomyśleć co dalej Ukraina musi zostać odbudowana i będzie potrzeba naprawde mnustwo pieniędzy na ten cel i ja chętnie oddam część swojich tokenuw by wesprzeć narud ukraiński